62
Description
Photo information
Comments 31
Views 1016
Uploaded on
2009-06-24 22:06:11
No information.
EXIF
No EXIF
Camera
Canon EOS 450D
Canon EOS 450D
Lens
Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS
Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS
2009-06-27 16:49:26
[q]Dima Zlotnyk: לפני כמה ימים ראיתי לראשונה את התמונה ואמרתי לעצמי וואללה... יש פה תפיסה מסויימת. היו פה כאלה שאמרו שהם מכירים את המקום ושזה לא צילום קשה... לי זה היה חדש... לא היה לי זמן להגיב עברתי הלאה אחרי שאתמול במקרה הייתי באותו לוקיישן וראיתי את הפוסטר ואת הסביבה אני מבין כמה דברים זה אכן לא תפיסת המאה. עוברים שם כמויות מטורפות של אנשים כל רגע, במיוחד בסופי שבוע, אם להיות סבלניים אפשר לתפוס משהו. אבל זה באמת משתנה מבן אדם לבן אדם לא כל אחד מוכן לשבת בלוקיישן במשך שעות ולחכות לסיטואציה המושלמת שתבוא לא יודע כמה חיכית שם. מבחינתי הצילום עובד. אולי בהזדמנות תוכל לשפר אותו :D[/q] אתה יודע שאני מעריך את דעתך,אך אתה אל תיפול למלכודת של הקנאים..... מה זה משנה אם זה צילום קל או לא.? ממתי זה משפיע על איכותו? מה זה מה משנה אם הייתי שם דקה אחת או שעה? איך זה בדיוק משפיע על איכותו? מה זה משנה אם היו שם לפני 100 צלמים או 1? ואיך זה בדיוק משפיע על מה שאני צילמתי? איך בדיוק כול אלה אמורים להשפיע על הצילום הזה? על תפיסת הרגע האחד הזה? גם ליד כול דבר שישנו בנמל עוברים עשרות צלמים,ועשרות אנשים, נו אז מה? אז גם שאר הצילומים מהנמל לא מספיק טובים או איכותיים? בגלל שהם חשופים לעיני כולם.וכולם יודעים שהם שם?. אפשר להשתמש בתירוץ האלה לגבי כול צילום אורבני מהסוג הזה.. ת"א לא כזו גדולה,אני חושב.ואז להגיד שכולם לא משהו..כולל צילומים אחרים שלי שנעשו בדרך דומה.מה שחשוב הוא מה אני צילמתי שם,ברגע שהייתי שם,ומה אני העליתי לביקורת בתור צילום. אבל רק סתם בשביל הכיף אני אשתף אותך,הייתי מטייל במזח הרחוק,וככה מתוך שיעמום הבטתי דרך המצלמה וסקרתי את הצד השני,כמו במשקפת,ופתאום ראיתי את הפוסטר הזה שמיד משך את עיני,חיכיתי בערך 5 דקות לסיטואציה ,והיא הגיעה. זה כול הסיפור.אך הוא באמת לא משנה כלום. מה שמשמנה זה מה שמקבלים בתור צילום,בתור מסר,או רעיון,החיבור שעשיתי לדברים,ואותו רגע בודד שלעולם יחזור,אותו רגע שאף אחד לא תפס מלבדי.כי רק אני הייתי שם באותו רגע לצלם אותו.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 12:47:03
32 |גלבגיסר שלמה| : כתבתי את התגובה בבוקר לפני שיצאתי מהבית מבלי לקרוא את חילופי הדברים שקדמו לה. רק עכשיו קראתי את כל הדיון. בורר? ממש לא. הבעתי את דעתי על הצילום ולא על הצלם או המגיבים שלו.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 10:15:44
אהבתי את תיאה בתפקיד ה"בורר" והעיקר שיהיה שלום בית!!! אישית ולמרות הדיון הנוקב אני אהבתי את הפריים.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 10:11:08
אני מציע שאת פורום זירת איגרוף נפתח במשרדי פוטולייט בבת ים . כל יום יפגשו שם שני צלמים שרוצים לכסח אחד את השני. ילכו מכות כמו שצריך ונוכל גם להמר מי ינצח . וכולם ירוויחו. לגבי הצילום. נכון שזה צילום רחוב עם רעיון לא מקורי ומתוך ג'אנר מוכר וידוע . ויחד עם זה הוא טוב, כי יש הקבלה לא טריוויאלית בין הדמויות בפוסטר לבין הדמיות שמחוץ לו. וזה לא סתם שתי דמויות של גבר ואישה שעוברים שם אלה דמויות שיש להן מכנה משותף מאוד חזק מבחינה ויזואלית עם מה שקורה בתוך הפוסטר. גם נכון מאוד שלא חוכמה לעמוד שם עם המצלמה ולחכות שיעברו דמויות כאלה ואז לצלם אבל כמו שאמר שלמה בספר קהלת " יתרון העושה בעמלו...". ולכן על אף שחלק מהמבקרים כאן הם מאוד חכמים ובשבילם זה לא חכמה, עדין מי שכן עמד ברחוב וצילם את זה בלי שום חוכמה הוא היחיד שעשה את זה ולכן מגיע לו את מלא הקרדיט על מה שהוא עשה. כי תוצאה באה רק בעקבות מעשה לא בעקבות חשבת על התחת בחוכמה רבה :) קח כוכב ממני בכיף. כי בלי שום חוכמה הבאת צילום שרק אדם חרוץ שאוהב לצלם יכול להביא :)
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 09:40:52
אני חושבת שזה נהדר ולו בזכות העובדה ששניהם צועדים זה לקראת זו ועוד רגע שניהם יהיו בדיוק באותה פוזה כמו אלו שבחלון הראווה. מה שנקרא "הקבלה עתידנית..." :P אהבתי.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 08:59:19
[q]שלמה שבתאי: מהומה על לא מהומה... היוצר עצמו אומר לכם במילים מכובסות: "תש'מעו סתם תמונה..." וקקון מכניס לקובי על מנת לסגור חשבונות אישיים והפכתם את הוויכוח כאילו מדברים כאן על יצירת אמנות נדירה.. יאללה ... חלאס לכו לישון... אין כאן שום דבר ששווה יותר ממילה וחצי במיקרה הטוב... והנה אני מזכיר לכם: "צריך לראות את את זה בפרופורציה הנכונה מבלי להעניק משמעיות עמוקות מידי, אני לא הענקתי משמעויות עמוקות מידי..."[/q] לא סתם תמונה,ולא יצירה נדירה,צילום נחמד עם חיוך, לא להקצין לף כיוון.תהיה ישר. אתה יכול להשאר מצחיק,אך תהיה ישר.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 06:35:50
20 |א| : תקוע ב73.
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 05:10:14
קובי, אם להמשיך בקו של ג'י, אתה כותב לי "אם תתבונני יותר טוב". כלומר אתה רומז שלא התבוננתי טוב. עדיף כבר לכתוב "מה שראיתי אני..." אמרתי את מה שחשתי והתבוננתי מבט נוסף אפילו כשקראתי את מה שכתבת ובכל זאת הרגשתי את מה שהרגשתי. זה לא ביג דיל ולא היה משנה את התמונה טראומטית אבל בכל זאת הייתי רוצה את המבט שלהם אחד על השני למשל. זה אני , זה לא מה שנכון. ובסך הכל אני חושבת שהתמונה נחמדה. גם אני לפעמים מצלמת כאלה. לא הרבה אבל לפעמים. רואים ציור קיר מעניין או סתם חלק רחוב מעניין ומחכים שיקרה משהו. שיטה טובה לצילום רחוב. לפעמים לא קורה שום דבר מעניין, לפעמים קורה משהו מדהים. ופה קרה משהו נחמד, בהחלט שווה שיתוף וללא ספק קיבלת ביקורת שמושפעת ממה שקרה כאן בפורום לפני כמה ימים (אני השתדלתי שלא אבל מה אני יודעת).
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 01:17:20
[q]Jay L: 21 |קובי בן שמעון| : שיעור ראשון באמנות - מרגע שעבודה שוחררה לעולם, האינטרפרטציה שייכת למתבונן. כל ניסיון שלך להסביר למה העבודה היא טובה הוא מיותר, ובדרך כלל ממעיט עוד יותר מהערך של העבודה. לא ראו את מה שאתה ראית? אולי יהיו אחרים שכן יראו, ואולי לא. ככה זה. בכל אופן - בעיני, עבודה נחמדה מאד. (אבל באמת - שחרר).[/q] תודה על התגובה, אבל לצורך הויכוח הפילוסופי בלי קשר לתמונה הזו, אם זה המקום לשחרר עבודות,וכול מה שצריכים שאר החברים זה לאהוב או לא לאהוב,מן הסתם הם צריכים גם לוותר על כול הסבר,ואני מן הסתם צריך לוותר על כול ניסיון להבין למה לא הצלחתי להעביר את מה שרציתי,ואז כול מה שישאר לנו זה, להעלות תמונות לאוויר,בלי לקבל הסבר ובלי לתת הסבר, והביקורת והדיעה צריכה לנוע בין,התחברתי,או לא,אהבתי או לא..כול השאר מיותר,לפי אותה תפיסה..אני טועה?
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 00:49:51
מסכים איתך ניסים בכללי,אך אין כאן נסיון להביא משהו מעבר למחויך,אין כאן ניסיון להביא איכות טכנית או קימפןז מדהים, או משהו איכותי אחר, צריך לראות את את זה בפרופורציה הנכונה מבלי להעניק משמעיות עמוקות מידי, אני לא הענקתי משמעויות עמוקות מידי מעבר לאופנה ותשוקה, שילוב שדי הולך ביחד,.. :(
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 00:40:04
זה די לא חוכמה ליצור צילום טוב כששטח כל כך גבוה מהפורמט הוא צילום שצילם משהו אחר...וזה מבחינתי נכון לרוב רובם של הצילומים מהסוג הזה...אם לדוגמא היית מצלם זוג מתחרמן על רקע הצילום הזה זה כבר היה אוליי סיפור אחר..אבל כשמדובר בשני עוברים שמעיפים מבט תוך כדי הליכה על הפוסטר הענק הזה נוטף ההורמונים אז חילק....זה לא ממש חוכמה
0
Translate
Reply
Save
2009-06-25 00:19:53
[q]א: זה באמת ג'אנר קל ופופולרי בדר"כ. אני לא חושבת שזה טוב שהם מסתכלים על הפוסטר, אבל זה נחמד שהוא בלי חולצה. ואתם שניכם הכנסתם את עצמכם למערבולת של כבוד. איפוא קיסינג'ר שצרכים אותו?[/q] אם תתבונני טוב,תצליחי להבין לאן בדיוק כול אחד מהם מתבונן בעין אחת,ומה הוא עושה עם החצי השני,ואפשר גם להתשעשע במה כול אחד מהם חושב במפגש הזה עם הפוסטר הכול כך "רטוב" כשממולו מתקרב לו בין המין השני..... :) גם לצלם שקיעה,או פורטרט ברחוב זה קל,האם הקושי בו הושג הצילום משנה את איכותו או את עוצמת המסר או המחשבה,או הרעיון שהוא מעביר..? ממתי..? :)
0
Translate
Reply
Save
Show more comments
Visitors (1016)