8
Description
אומנם קצת באיחור אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא! למי שלא יודע האחד במאי הוא חג הפועלים, שעד אמצע שנות השמונים היה חג הסתדרותי, כלומר שאם הייתה חבר הסתדרות, הייתה מקבל יום חופש לחגוג את החג. מאז שנות השמונים הוא נחגג רק ע"י קבוצות שבוחרות לציין אותו כמו הנוער העובד והלומד, השמו"ץ, מאבק סוציאליסטי ועוד תנועות נוער סוציאליסטיות. החג בא לציין את המאבק על זכויות העובדים שקצת נשכח מהציבור. יש המון נערים ומבוגרים מנוצלים שאפילו לא יודעים את זה.
Photo information
Comments 6
Views 1153
Uploaded on
2009-05-03 01:22:20
Category Journalism
No information.
EXIF
1/320
f8.0
100
50mm
Camera
Canon EOS 1000D
Canon EOS 1000D
Lens
Canon EF 50mm F/1.8 II
Canon EF 50mm F/1.8 II
2009-05-11 16:35:32
שלום חיים, מה בתמונה רימז לך על כך שהנערים מתכוונים למפלגת העבודה?! כנראה שעדיין לא עלו על איך עושים טלפטיה ובטח שלא דרך תמונות..
0
Translate
Reply
Save
2009-05-09 23:05:16
כשאני רואה שלט שכתוב עליו עבודה - כשהנושאים אותו, בכלל, מתכוונים למפלגת העבודה , אני מבין שהם מבכים את "העבודה בעניים" שהולכת ומתאדה להם מבין הידיים . שילכו לעבודדדד !!!!
0
Translate
Reply
Save
2009-05-04 22:40:43
שלום לואיס! שמחתי שהגבת לי חזרה, אני מתנצל שקראתי לך אריה, כנראה התבלבלתי עם משהו שביקר בגלריה שלי.. :red: תראה, על מקרים כמו בכתבה שמעתי המון! לצורך העיניין אני גר בכרמיאל, שפה יש אולם אירועים שנערים עובדים מקבלים בו 80 ש"ח ליום עבודה, שיום עבודה זה 11,12 שעות. זה פחות ממה שהשחורים קיבלו במאה ה-19 אני לא מדבר על להפוך את המדינה לקומוניסטית, אבל אני היום חי בקבוצה של 12 איש בחיי שיתוף כלכלי ורוחני ובשיכבת הגיל שלי יש עוד 7 קבוצות כאלו. ויש עוד הרבה שכבות כאלה, שכולנו לוקחים חלק בתנועת הבוגרים של הנוער העובד והלומד. אם הנושא מעניין אותך, אני אשמח להזמין אותך לשבת על איזה חומוס בת"א (או איפה שתרצה). הרעיון הוא לא רק תאוריה בשבילי, אני שוקד יום יום על הגשמתו! נ.ב. כחיה אנחנו אמורים ללכת לישון כשיש חושך בחוץ, או ללכת מכות עד זוב דם כאשר אנחנו מרגישים מאוימים. אבל "מזה חופש בכלל, אם לא נצחון האדם על עצמו"
0
Translate
Reply
Save
2009-05-04 20:35:45
בעוד אני קורא את התגובה שלך אני קורא בNRG עוד כתבה על חזיר קפיטליסט: www.nrg.co.il&loc=4&tmp=7174 אני שומע אותך ומבין שהרעיון נשמע טוב(בתאוריה), לא-ניתן לנסות את התיאוריה הזאת על ההמונים כמו בניסוי מבוקר, את התוצר הלקוים של הקומוניזם בנושא הפרת זכויות אדם אנו רואים עד היום, בעיקר בסין, ניסוי וטעייה לא רלוונטים פה, זה לא חיות מעבדה. בעבר היו כמה נסיונות לייצר חברה שוויונית ותקינה, רוב ההתארגנויות היו קטנות מקמת מדינה, תנועתיות וכתות בעיקר, אני לא רואה צורך לפרט את הנזק שעושים כל מיני "מהפכנים" כוויכול. כל נסיון להשוות בין כל האנשים ולהתייחס אליהם באותו אופן נידון לכישלון לדעתי, הן עקב מורכבות חברתית אישית בין-אישית ותרבותית, והן בגלל ש"יצר לב האדם רע מנעוריו", אדם הוא עוד חיה וככזאת היא דואגת לאינטרסים שלה, כל נסיון לשוות לאדם עליונות מוסרית מוחלטת נידון לכליה, אנו (עדין) כפופים לחוקי האבולוציה, אז אנחנו (כנראה) יותר מוסריים מרוב החיות אבל בין זה לבין נסיון לייצרת חברה מוסרית שווה עוברים הרבה מים. נסיונות שכאלו (גם בפן חברתי-היסטורי) גורמים לדעתי ל"איזון" של הטבע, לתוך הוואקום נכנסים טיפוסים וגישות לא ידידותיים (ר"ע מוסליני), לא פשוט ידידי. יש לי עוד דוגמא ל"איזון" כזה אבל היא קשה ולא מתאימה לפורום כזה רחב.
0
Translate
Reply
Save
2009-05-03 08:14:04
[q]לואיס שטיינהרט-קציר: " תם עידם הקולקטיביזם, יחי האינדבידואליזם, אכול ושתו (דרוס ורמוס) כי מחר נמות >:) " תמונה טובה, יישום קצת פחות טוב של רעיון שלא היה לו סיכוי בחברה שלנו. קיבוץ או ברית-המועצות, רעיון כושל, בתיאוריה טוב במציאות קצת פחות טוב...[/q] שלום אריה, כודם כל תודה על התגובה! דבר שני אני מסכים שהניסיונות היו כושלים בעבר, אך מנגד יש אלפי אנשים שלא ויתרו על הרעיון ומנסים להגשים אותו לאו דווקא באפיקי הקיבוץ, אלא בדרכים חדשות ויצירתיות יותר! אני שמעתי משפט מאוד חכם: "לא נכשלת עד שהפסקת לנסות!" וכך גם אני אומר על הרעיון. עדיין לא נכשל, כי לא הפסקנו לנסות.
0
Translate
Reply
Save
2009-05-03 03:06:55
" תם עידם הקולקטיביזם, יחי האינדבידואליזם, אכול ושתו (דרוס ורמוס) כי מחר נמות >:) " תמונה טובה, יישום קצת פחות טוב של רעיון שלא היה לו סיכוי בחברה שלנו. קיבוץ או ברית-המועצות, רעיון כושל, בתיאוריה טוב במציאות קצת פחות טוב...
0
Translate
Reply
Save
Show more comments
Visitors (1153)