30
Description
Photo information
Comments 22
Views 2099
Uploaded on
2006-06-14 18:44:00
Category Other
No information.
EXIF
No EXIF
Camera
Nikon D70
Nikon D70
Lens
Nikkor 28-200mm F/3.5-5.6 G
Nikkor 28-200mm F/3.5-5.6 G
2006-07-02 01:56:06
לצלם? - בטח שכן, תמיד והכל! אין גבולות. לפרסם? - זה דיון ארוך שבחיים לא תהיה עליו הסכמה.
0
Translate
Reply
Save
2006-06-23 15:54:49
:gad zevulun (25) גד כל מה שאמרת זה בדיוק מה שרציתי להגיד. אחלה תגובה מבחינתי אתה מועמד לתגובת החודש (אם יש דבר כזה בכלל) :)
0
Translate
Reply
Save
2006-06-23 12:51:09
לדנדן ומיכל(15), כתבתי באריכות, אבל נמחק לי. מאחר שהנושא בוער בעצמותי אנסה לחזור, אולי קצת יותר בקיצור. מיכל, את מתייחסת לאהבה שהקדיש ולאסקז לציור גמדת החצר , אבל בטוחני שלא שאל לרצונה . ובאשר לגמדי וליצני החצרות ( שצויירו והוצגו במדיומים אמנותיים השונים) האם מישהו טרח ( בזמן ההסתכלות) לשאול עד כמה סגנון חיים זה שבו שמשו כחיות מחמד אנושיות מצא חן בעיניהם? ( אולי שייקספיר ופוצ'יני (אבל הם מאוחרים יותר) ואם הם מסכימים שיצלמו אותם- אולי בשל פיתוי כלכלי- האם זה בסדר. נזכרתי בצילומי גמדים שמשמשים בארה'ב ככדור אנושי שמשליכים אותם, תמורת תשלום. האם גויה שאל לרשותם של המשוגעים שצייר? והאם טוב היה שרישומיו אלה לא יתפרסמו כלל ? האם כל הצילומים של מזי הרעב באפריקה, של מוכי הגורל באזורי מלחמה, קטועים ,בעלי מום , האם כולם נעשו בהסכמתם ולרצונם. האם הילדה שצולמה רצה עירומה בויטנאם בוזתה, או מוטב היה שלא תפורסם? לגופו של ענין הבעתי כאן את דעתי שתמונתו של דנדן כלל אינה מראה את האישה במסכנותה. לדעתי הוא מראה אותה בצורה המכבדת אותה: אישה שהגורל הקשה עליה ,אבל היא מתמודדת אתו באומץ ובכבוד ( כדברי דנדן- היא לא שמה וממשיכה). פניה שכמה מכם מודאגים מהיותם חשופים וגלויים, הם חלק שאי אפשר לוותר עליו בצילום הזה- הם פנים בוגרים ונחושים , ומענינים, שמדגישים את הניגוד למגבלות הגופניות שנכפו עליה. ובאשר לנטילת הרשות- תמהני כמה מן המבקרים היו מוכנים להרוס את הספונטניות הרגעית והחולפת בכך שהיו ניגשים אל האישה ושואלים ( ביונית שוטפת כמובן) "אפשר גברת?" אני מוצא את עצמי מסכים כמעט בכל לתשובתו של דנדן, פרט אולי לבוטות של התבטאותו. אבל, גם כאן קשה לומר שהוא היחיד. הרב שיח כאן כולל הרבה התבטאויות בוטות, סרות טעם, פסקניות בלא הנמקה של ממש ,( פרט להסתמכות על דעות קדומות כאלה או אחרות), והתבטאויות מבודחות שטוחות מסלול שאין בהן הרבה מעבר לשיח קסרקטין של חילי מילואים. אז מה אתם רוצים מדנדן שהתעצבן קצת? אחרי הכל הוא הביא צילום נהדר ואנושי מאד וקבל בתמורה דיון "פילוסופי" שלא עשה צדק ( לעניות דעתי) לאיכויות הצילומיות והאנושיות של הצילום ( להוציא את יוסי אלבז שיודע לבטא ברגישות גם את הקושי שלו, וגם את התפעלותו למרות הכל- ואז בא מי שמלגלג עליו, משום שהוא רגיש מספיק להביע את לבטיו " גם כן וגם לא"). ואחרון: אפילו לענין הגירבוץ בתמונה השניה. לדעתי היא אינה סרת טעם ,לא ולגרית, וגם אינה פוגעת. זו פעולה שגברים עושים פעמים רבות ומשום מה מי שמנומס מסיט את עיניו. אם היה מגרד באוזן איש לא היה אומר כלום, אבל שם באיזור הסכנה, העיר המקודשת- עצור, עצור!. אולי אני מבטא עכשיו הומור של גברים - אותי התמונה שעשעה, ואפילו הצחיקה, אבל לא נראה לי שגרמה לי לחשוב בבוז או בזלזול על האיש. אבל, אולי זה הומור שנשים לא מבינות כל כך טוב. בכל אופן עסק גדול אין כאן. מדוע תמונות ( שכחתי של מי- פלונקר?) של אישה מתחששת עם דמותה בראי, או זוג נשים מתנשקות אינן נחשבות לחדירה לרגע אינטמי וכו'. לדעתי חלק חשוב מהצילום ( וההנאה ממנו) הוא ביצר מציצני המוטבע בנו, אנחונ מתים לראות רגעים אינטימיים, הן בפרטים, והן בהבעות וסיטואציות. לדעתי לא כדאי לשים על כך יותר מדי קוים אדומים, כי העוול שקיים בעולם הוא בדברים הרבה יות רחשובים מאשר אם מצלמים אותם או לא. ותודה למי שקרא עד הסוף.
0
Translate
Reply
Save
2006-06-23 09:24:09
:ניקול דה קסטרו (19) ניקול מעריך את מה שאת אומרת וגם מבין אותך. אין לי בעיה לקבל ביקורת אבל אל תהפכו ביקורת לנושא שיחה פילוסופי (אתה לא בסדר! איך אתה לא מתבייש לשים תמונה כזאת!). אתם רוצים פילוסופיה תפתחו דיון בנושא ואולי שם אני אצטרף. פה אני מחפש ביקורת ולא שאלות מוסריות מה מותר לי ומה לא. היותי חי ברב עולם דמוקרטי וחופשי אני יכול לצלם מה שבא לי ומתי שבא לי. בכל מקרה תודה רבה ניקול! ואני לא נפגעתי אולי קצת התעצבנתי.
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 17:06:26
:ניקול דה קסטרו (19) ניקול, מצטרפת לדבריך. הרגישות האנושית שלך באה לידי ביטוי גם בתמונותיך וגם במילותיך. יוסי טוב עשה עומר שהעלה את תגובתך, כי נגעת ברגישות בשני ההיבטים הנוגעים לתמונות האלה של דנדן - ההתנגדות לסוג צילום של אנשים מוכי גורל, אבל גם ההתרגשות והרגישות שלך לראות את כוחות הנפש שלה. התמונות - מתאימות לפתוח דיון בנושא של הצילום התיעודי. ... (תגובתי - 15) דנדן - חבל על הטון בתגובתך, לא הגיע לאלה שהגיבו, (כדאי לך (ולכולנו) להפנים את דבריה של ניקול).... אבל אם התמונות תעלנה את המודעות לנושא - יצא הפסדן בשכרן.
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 15:22:14
plonker זה בדיוק העינין , הוא לא כתב . רק שלף את התגובה שלי מהבוידם שבוע אחרי שנכתבה , ושם אותה בתגובת היום . ומשם הכל המשיך .
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 13:26:40
עומר לוין . מסתבר שיש לך נטייה לעורר פרובוקציות . פעם ראשונה בזירת איגרוף . והפעם עם התגובה על התמונה הזאת . תניד מה גירד לך שהלכת לפשפש ולהוציא אותה ? ( זה גם בצחוק , כמובן שהחמאת לי ).
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 13:18:16
:dandan (17) אני מקבלת בהסתייגות מסוימת, את דבריך. יש לי בעיה בעיקר עם הנימה המשתלחת שלך במגיבים לתמונתך, אני מאמינה שהטיעון שלך היה מתקבל הרבה יותר חזק והרבה יותר בהבנה אילו הייתה מוותר על ה"כבוד" הפגוע שלך. חבל שיש כ"כ הרבה צלמים באתר הזה שלא יודעים לקבל ביקורת ומגיבים "מהבטן" , נפגעים אישית , מרגישים שאם העלו תמונה ,שמן הסתם התלבטו רבות אם להעלות אותה או לא ושהם גם מאוד אוהבים (וזה כולל אותי דרך אגב) אז כולם צריכים לאהוב אותה. בשום מקום באתר לא נאמר שהתגובות חייבות ליהיות תמיד מפרגנות ואוהדות, אבל גם אין מקום לביקורת שהיא פוגענית ומעליבה. לא כך במקרה הזה, המגיבים לא פגעו בך אישית, לא העליבו אותך, אלא הביעו כל אחד את דעתו, אמנם פחות בקשר לאיכות התמונה והרבה יותר לעיניין "המוסרי" שבצילום מסוג זה. הייתה יכול לכתוב את אותם הדברים שכתבתב על מנת להסביר את טיעונך בקשר "למוסריות" ולכוונתך מבלי להשתלח במגיבים. בכל אופן אותי שכנעת שכוונותיך לגבי הדמות המצולמת היו אמיתיות ויתכן שאילו ההסבר שלך בקשר למצבה היה נכתב בהעלתך את התמונה התגובות היו שונות. אני גם מאמינה שאין פסול בכך שתמונה מסוימת מעוררת נושא שאולי לא קשור אחד לאחד לתמונה מסויימית, אבל בהחלט קשור לצילום ולתפקידנו כצלמים, כמתעדעים מציאות ,אנשים, מצבים... איפה הגבול, כמה מותר לנו וכו' ואולי היה שווה לפתוח דיון בנושא במקום אחר באתר. בכל אופן, פניה אישית לכל הצלמים שמעלים תמונות לאתר, (ושוב זה כולל אותי ) היו מוכנים שלא כולם יואהבו נורא את התמונות שאתם מעלים, ושלפעמים תיהינה גם תגובות שלא כ"כ נאהב, בואו רק נשתדל כולנו לתת ביקורות בונות, ולא לפגוע אחד בשני... זה מיותר ומעורר רגשות שליליים. תודה לכולם על שקראתם אותי עד הסוף, ותודה בכלל לכל אותם אלה שטורחים ומגיבים ובכך נותנים מזמנם למען אחרים.
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 11:14:54
טוב אנשים תקשיבו: רובכם אבל רובכם (עוני התגובות) לא יודעים מה זה לצלם ברגע הנכון ומה זה לצלם לא ברגע הנכון נתחיל בזה. אני ראיתי את האישה הזאת באתונה (יוון) באמצע כיכר מונסטריאקי ולא יכולתי להתעלם מהסגנון חיים שלה ומה שהכי אתם לא מבינים שחס וחלילה אני אלעג לאנשים כאלה וברור שלכולנו יש פגמים אם זה פיזיים או נפשיים אבל לאישה הזאת חוץ מהפגמים היה משהו שהפך את התמונה מלא סתם נכה אלא אם יחוד מסויים. אני לא יודע מה עם כולכם אבל בבקשה אל תדברו איתי על כללי אתיקה בצילום כי רובכם (עוני התגובות) לא יודעים בכלל מה זה אתיקה צילומית ואם הייתם יודעים קצת היסטוריה ורואים תמונות ישנות הייתם מבינים שהצילום הזה מעביר סך הכל את השם שאני כתבתי "סגנון חיים". האישה הזאת היא לא קבצנית והיא חייה חיים רגילים ומה שהכי אהבתי אצלה זה שהיא לא שמה על אנשים כמוכם שמרחמים עליה כי היא נכה אלה חיה את החיים שלה ושורדת ואפילו אולי היא יותר מאושרת מכולנו. וזה בעצם היה המסר שלי, ולא להראות אותה ברגע לא מחמיא. תודה לכולם
0
Translate
Reply
Save
2006-06-21 01:02:05
צלם טוב חייב לדעת שני דברים עיקריים: 1. לצלם ברגע הנכון . 2. לא לצלם ברגע הלא נכון . הסיף השני הרבה יותר קשה לבצעו . האישה נתפסה ברגע לא מחמיא לה . הצילום פסול לדעתי רק בגלל מרכוז יתר על האובייקט .
0
Translate
Reply
Save
2006-06-20 17:51:22
רציתי לפתוח אשכול בפורום , שיגע בכל ההיבטים המתעוררים בעקבות הצגת שני הצילומים של dandan. בינתיים , עם התגובות שנוספו, זה אולי יכול להשאר במסגרת הצילום הזה. איך לצלם אנשים אלה, שהטבע התאכזר אליהם כל כך, איך להציג תמונות שלהם (וגם היכן).... בכמה אהבה ואנושיות צייר ולסקז את נערת החצר הננסית של הנסיכה.... www.angelo.edu%20FULL%20vela%20Las%20Maninas%20%201656-17,%20Prado.jpg אינני חושבת שצריך להתעלם, אבל הרגישות שלנו, גם כבני אדם וגם כצלמים - חייבת להיות גבוהה. (ואוסיף - שלא רק אליהם, אלא לכל אדם בכלל). "מה שכאב לאיש הגיבן יותר מגבו זה אותם מבטי החמלה שאסף ברחובות" שורות משיר של נתן יונתן
0
Translate
Reply
Save
2006-06-20 16:54:25
מעניין שכל התגובות הנרעמות על צילומים אלה מופיעות רק על תמונות שצולמו בארץ. צילומי העליבות מחו"ל מקבלים תגובות שונות לחלוטין.
0
Translate
Reply
Save
Show more comments
Visitors (2099)