4
Description
בסמטאות שוק הכרמל
Photo information
Comments 14
Views 962
Uploaded on
2006-02-23 00:05:28
No information.
EXIF
10/1123
f/3.8
100
124/10
2006-11-18 21:41:47
תמונה מרגשת מעבר לאומנות יש בה המון רכות
0
Translate
Reply
Save
2006-02-24 00:51:11
:גיל לביא (13) "במקרה דנן נדמה לי שההתעסקות ב"מה", במטען הרגשי, מקומה ברמה הלירית. ההתעסקות בנושא ברמה הפומבית כתגובה לצילום מיותרת לחלוטין ולא תורמת דבר." אין לי מה לומר, כל מילה שאכתוב עכשיו רק תכאב לי.
0
Translate
Reply
Save
2006-02-24 00:37:50
:Orit Alloush (10) שלום אורית, קראתי בעיון את דברייך ואני בהחלט מבין את הלנתך על כך שהתייחסתי לתמונה ברמת הפריים מבלי לדון במשמעויותיה והקשריה החברתיים. עם כל הבנתי לתחושותייך, אני מאמין שיש בינינו חילוקי דעות עקרוניים. המטען הרגשי, שכל סיטואציה המובאת אלינו כתמונה מביאה עימה, כבודו במקומו מונח. עם זאת, עסקינן כאן בצילום ובהפרייה הדדית ע"י ניתוח, ביקורת ודיונים. במקרה דנן נדמה לי שההתעסקות ב"מה", במטען הרגשי, מקומה ברמה הלירית. ההתעסקות בנושא ברמה הפומבית כתגובה לצילום מיותרת לחלוטין ולא תורמת דבר. נדמה לי שביקורת המנסה לגעת ולהסביר כיצד היה ניתן להוציא מהסיטואציה הזו פריים חזק יותר, עוצמתי יותר, שהיה נחרט חזק יותר בזכרוננו וצורם בסולם הערכים שלנו, הוא הדבר הנכון לעשות. צר לי אם נדמה לך שזו אטימות לב, או לכל הפחות שטחיות כפי שמשתמע מדברייך. גיל
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 18:41:20
לדעתי הנושא סגור כאן , ואני חושב שכולם כאן מבינים את כולם וגם אם נראה שיש איזו מחלוקת אין זה כך . לגבי הכותרת חשבתי זה ברור מאליו שזו כותרת צינית ודו משמעית , (ונכון התכוונתי לhappy hour המקובל בארה"ב ובאירופה) המתייחסת למצבו של האדם בתמונה לפחות על פי תחושתי .
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 18:31:32
:Orit Alloush (10) אורית, לא התכוונתי שאת חושבת אחרת. פשוט רציתי לומר שגם לאחר מעשה יש מקום לביקורת על האיכות למען תשב זו בזיכרונו של הצלם לפעם הבאה. לא אחת כשבאתי לצלם נזכרתי באמירה זו או אחרת שנחקקה בזיכרוני וניסיתי ליישמה - לרוב זה שיפר את העבודות והעלה את המודעות שלי לעניינים שקודם לא שמתי אליהם לב.
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 18:07:43
:חיים זיו (8) כי זו לא פעם ראשונה שאני קוראת תגובות כמו זו של גיל לביא, (התגובה הראשונה). אף לא מילה אחת על ה"מה" אלא רק על ה"איך". התגובה הזו תיחקק בזכרונם ותיכנס אולי למאגרי המידע של רבים מאיתנו ואולי תלמד אותנו דבר או שניים על טכניקה צילומית, אבל טכניקה זה לא הכל. חיים אם גיל היה מתבונן תחילה, אני מניחה שהוא היה מזכיר ואולי במלה אחת או שתיים את התרשמותו ממה שקורה בפריים ולא רק באיך הוא צולם טכנית. לא התכוונתי להעליב אף אחד, להיפך, אני חושבת שהמקצוענים כאן רואים במיידית "כשלים טכניים" שאפשר היה למנוע אותם וזה משהו שקורה ללא שליטה אני מניחה. ומצויין שישנן ביקורות כאלה הן טובות ומועילות לא רק ליוצר אלא לכולנו. אך נראה לי שמשהו טיפה מתפספס (בהנאה שלהם) כאשר במיידי קופצים הכשלים עוד לפני שמתרשמים מההתרחשות בפריים. נצח אתה צודק ולא נראה לי שמהדברים שכתבתי ניתן ללמוד שאני חושבת אחרת. ועוד דבר חיים, אם תקרא עכשיו (אחרי שקראת את התגובה הזו) את תגובתי הראשונה אולי תבין שאין בה כדי לפגוע באף אחד... נסה להחליף במשפט האחרון שכתבתי בתגובתי הראשונה כאן, את המלה "מחפשים" במלה "רואים".
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 17:11:28
:Orit Alloush (7) אורית - האופטימלי בעיני הוא ללחוץ בדיוק ברגע שרואים משהו מעניין ושהתמונה תצא מושלמת. נכון שטכניקה טובה ללא נושא אינה שווה דבר, אך נושא טוב עם טכניקה לא טובה זו בעיה. מה עושים - מצלמים ומפנימים ביקורת כו זו שנתן גיל (אחת הביקורות החשובות שקראתי לאחרונה) ואיפושהו בראש זה יזכר בלחיצה הבאה. כך, לאחר הרבה צילומים, אינספור ביקורות ונסיונות חוזרים, אומנות הצילום והטכניקה יחברו זה לזה והשאלה של טכניקה או נושא לא תעלה כלל.
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 16:13:04
:Orit Alloush (7) אני בטוח שלא התכונת לפגוע באף אחד אבל המשפט הזה שלך: " אבל ממש חבל לי על אלה שלפני שהם מתבוננים הם מחפשים את הכשלים." הוא ממש חסר רגישות על אחת כמה וכמה כשהוא יוצא מאדם כמוך. (עוד אני זה שהערתי לך שיש בך רמה גבוהה מאוד של אינטלגנציה רגשית בלתי נדלת.) מהיכן את יודעת שאני או כל אחד אחר לא נותן לראש לעבד את אשר אנו רואים? או כיצד אפשר בכלל לראות "הכשלים" - כלשונך, ולא לעבד תחילה את אשר אנו רואים? אף אחד מאיתנו אינו מחפש הכשלים, (ביטוי שלך) וכל אחד מאיתנו רשאי לראות דברים אחרת ממך. קל וחומר, בשעה שאנו מתבוננים על צילום כזה או אחר. ניסיון, דעות, הבנות, ראיה, משמעויות... מתקבלים שונה אצל כל אחד מאיתנו. ואוי לנו אם זה לא היה כך. אז אנא ממך...!
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 15:31:54
:George Gurevich (5) הגדרה מילונית: "שעה עליזה", שעה מוקדמת של הערב בה מסעדות ופאבים אחדים מוכרים שתייה במחיר מוזל ומגישים מתאבנים מחינם באשר לתמונה, נראה לי שעדיף קודם לתת לראש לעבד את מה שהוא רואה ורק אחר כך למצוא את הכשלים הטכניים. נראה לי שבדרך זו, הרבה יותר נהנים מחווית ההתבוננות בצילום. לפני הכל אני רואה כאן מחזה מאוד עצוב של איש זקן יושב בתנוחה כפופה על ארגז אוחז בידו בירה וחושב... כשברקע אוכל לכלבים. כמה עצוב ונורא! מן בדידות שכזו של איש זקן שהיה עדיף לי לראות אותו שותה בירה באתר נופש ומחייך לעולם וכאן ממש לא. אז נכון, אולי הזווית לא אידיאלית ואולי היה אפשר להביא טכנית תמונה טובה יותר... אבל ממש חבל לי על אלה שלפני שהם מתבוננים הם מחפשים את הכשלים.
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 15:23:28
:גיל לביא (1) מסכים. ביקורת טובה מאוד על צילום שיש בו פוטנציאל נפלא. וגם התגובה שלך שמואל ראויה להערכה והלואי כולנו נלמד לקבל כך הערות. :George Gurevich (5) הכותרת נלקחה ממנהג של בארים בעיקר בארה"ב לעידוד שתיה לשעתיים בערב במחיר מוזל במיוחד, לאחר שעות העבודה. אני אישית איני אוהב בארים אבל לעניות דעתי המנהג עדיין קיים.
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 15:07:27
אני מנסה להבין את פשר הכותרת, אך ללא הצלחה...
0
Translate
Reply
Save
2006-02-23 07:38:57
היי גיל , תודה להתייחסות היישירה והכנה . אני מאד מעריך את זה . אמנם אני מודע לכל המגרעות של זוית הצילום והמרחק שמנית כאן , אך בכל זאת העליתי את התמונה בגלל תנוחת האיש ומבטו בסביבתו ה"טבעית" . התמונה צולמה במצלמת קולפיקס של ניקון מהמותן , על מנת לא למשוך תשומת לב - זה חוסר האומץ , יש לי התנסויות צילום אחרות משוק הכרמל עם הרפלקס שבהן נאלצתי להפעיל כישורי אצנות על מנת להמלט ... (טוב , זה לא תרוץ )
0
Translate
Reply
Save
Show more comments
Visitors (962)