ליאור גיל All comments 1134

2012-07-02 13:37:21
האור האחיד יחד עם גווני האפור מחליקים את צבעי הגוף לטווח יותר אחיד ומצומצם. הסימטריה של הבד והפרח נשברת באמצעות הטיית הגוף שנותנת לה מראה יותר טבעי ומרחיקה את המחשבות על הבימוי שנעשה לפני כן. הטיית הראש כלפי מטה משדרת רכות המודגשת עם מחלפות השיער הארוך העוטפות אותו ומתמזגות עם הבד באזור המותניים. התוצאה היא תמונה שקטה המשדרת רוך. באשר לחלל שמסביב, הייתי מצמצם אותו עוד יותר [crop:207:62:684:928] והופך אותה למעין סוג של איקונין. וכאשר מוסיפים חתימה לתמונה היא נהפכת לאלמנט נוסף שהוא חלק מהתמונה וככה גם צריך להתיחס אליה, לכן אם לא רצית לצלם חפץ סגול כהה אין כל סיבה להכניס אותו לאחר מכן.
0
Translate
Reply
Save
2012-02-18 23:27:02
הקבלה טובה של החי והדומם, הקפוא והדינמי. מצד אחד ישנו הפסל המתכתי על רקע העמודים ומנגד ישנו האיש הצועד בחלל המואר כאשר למעלה מרחפת יונה. ישנן שתי בעיות: צד ימין דומיננטי מדי והפסל מושך יותר מדי תשומת לב בשביל שאותה הקבלה תעבוד כמו שצריך. הפיתרון לשתי בעיות אלו הוא חיתוך הולם שיחזיר את תשומת הלב לנושא העניין [crop:0:87:533:950] הפסל כבר לא ממורכז וגם נחתך האזור המיותר של המבנה שלא תרם לצילום, תוך כדי השארת מספיק חלל מימין ומלמעלה על מנת למנוע תחושת חנק. התיבה האדומה למטה אינה הכרחית אבל עדיף שתישאר מכיוון שהיא מכניסה הרבה צבע לגוונים הדי מונוטונים. אולי זה נראה מעט אבל האדום מאוד בולט כאן ולכן הוא מקבל משמעות גדולה מהרגיל. דומה שהתמונה עברה חידוד יתר שפגע בקווים החלקים של האלמנטים. בנוסף, יישור הקווים האנכיים של המבנים - גם אם מדובר במעלה אחת או שתיים - יעשה רק טוב לתוצאה הסופית.
0
Translate
Reply
Save
2011-11-26 22:13:59
הקווים המעוגלים של הגוף בצד אחד מתאזנים עם הקווים הישרים של התריסים שנמצאים בצד השני. שני הצדדים מוארים חלקית ונותנים לעין הצופה לנחש את הנסתר ולהשלים את הגוף הלא קיים. התאורה הקשה כמו וקורעת חלק מהגוף ומדגישה כל בליטה וקיפול כאשר צללים רכים של התריסים מעדנים זאת ויוצרים מרקם מעניין על העור החלק וכמו מתנה, הקעקוע הקטן מואר כולו. הגוף מזכיר פרח שנפתח ופונה לכיוון האור ואנו רואים אותו רגע לפני שהוא פורש את עלי הכותרת שלו. יש אזור בהיר בצד שמאל למטה שעדיף לתקן והתמונה יכולה להיות הדוקה יותר אם ייחתך סנטימטר מלמעלה.
0
Translate
Reply
Save
2011-11-16 11:23:03
לא שלא אהבתי, אבל יש דבר אחד שמפריע. כאשר מצלמים מזווית מסוימת כל מה שקרוב יותר נראה גדול יותר והדבר מודגש כאשר משתמשים בעדשות רחבות. ישר כשראיתי את התמונה חשדתי שזה העניין והצצה בנתוני הצילום אישרה זאת. האגן והירכיים שלה יצאו רחבים יותר וזה שינה לה את כל הגיזרה. אני ממש לא נגד שימוש בעדשה רחבה בצילומי סטודיו ופורטרטים אבל צריך לדעת טוב מאוד איך לנצל את תכונות העדשה. כאשר משתמשים בעדשה כזאת כמו עדשה "רגילה" מתגלים החסרונות.
0
Translate
Reply
Save
2011-11-07 22:44:56
ניצול יפה של אלמנטים גרפים בעצמים יומיומיים והפיכתם לאובייקטים פיסוליים נקיים שכמו ומנותקים מהמטרה המקורית שלהם. ואני דווקא בא מכיוון אחר ומכיוון שהצילום כבר חתוך מציע לחתוך עוד יותר [crop:22:11:434:523] מכיוון שהעבודה מאוד עוסקת בקווים וצורות יש לי כמה הצעות שאני מקווה שתקבל ברוח חיובית. בעבודה כזאת ששמה דגש על דיוק יש להקפיד על דיוק מאוד גבוה ולוודא ששתי הכוסות יהיו על אותו הקו. דבר שני - וזה משהו שאולי תפס רק את עיני - בגלל שהכוס עם הקווים האנכיים נמצאת בצד אותם הפסים שהקפדת שיפנו אל המצלמה נוטים קצת לשמאל, בגלל שהכוס לא ממורכזת. הפיתרון היחיד לדבר כזה הוא להחליף בין הכוסות כך שהכוס הזאת תהיה ממורכזת ואז לחתוך מהמרכז הצידה. החיסרון הוא שתצטרך להתרחק כדי לכלול את כל ההשתקפות. או, לחילופין, לחתוך גם אותה. עניין של טעם אישי כמובן.
0
Translate
Reply
Save
2011-05-24 14:25:59
התאור חסר...
0
Translate
Reply
Save
2011-05-18 00:35:25
הצילום תוחם את שתי הדמויות כאשר הן עצמן מגדירות את גבולות אזור העניין של התמונה. חיתוך הכתפיים לדעתי אכן מתבקש על מנת להוריד פרטים מיותרים. אני מאמין שתזוזה קלה ימינה היתה נותנת קצת יותר מרווח לראש האישה הימנית (וגם פותר את עניין הפס האפרפר שכמו ומגרד את חוטם האישה השמאלית). ומכאן אני נאלץ לחזור לעניין סגנון עיבוד התמונה שלך. אני יודע, אני יודע, זה מה שאתה אוהב, אבל לפעמים אני חש צורך לחזור ולדוש בעניין. כל הגוונים הכהים נאטמו לך וקיבלת משטחים שחורים שמטביעים את התמונה. והבעיה כאן מודגשת בגלל מקור האור. האור מגיע מלמעלה ולכן האזורים באזור הצואר נאטמו, הזר הפך לעלי כותרת שמרחפים ללא תמיכה והידיים שקיבלו קצת צל הפכו לידיים שחורות שנראה כאילו הגוף והראש לא שייכים זה לזה. חיסרון נוסף לעיבוד זה הוא הדגשת הטקסטורה הגיאומטרית בחולצת האישה הימנית ולמרות שהזר שבמרכז הוא הדבר הבהיר ביותר בתמונה, לאחר זמן מה העיניים כל הזמן פונות לפינה הימנית תחתונה כי התמונה כולה מובילה אותן לשם. אני שוב מציע לך לעשות עיבודים יותר סלקטיבים, כי הפנים יצאו ממש טוב (אולי קצת אפורות מדי). אם פעם בחדר חושך עשו זאת אז אין כל מניעה לנסות את זה גם על המחשב.
0
Translate
Reply
Save
2011-01-23 18:14:02
כאשר יש אובייקט בקדמת התמונה על רקע אביך, מצופה ממנו להיות יותר ברור. כאן, בגלל שהיית רחוקה מהעץ (אני מנחש שעל מנת לתפוס ממנו כמה שיותר) גם הוא אינו צלול אלא קצת דהוי בגלל האובך המדובר. ייתכן שעם עריכה קלה בה העץ היה יותר כהה היה אפשר להתעלם מעניין זה אבל נכון לעכשיו העץ איבד מהנוכחות שלו ומשתייך יותר לרקע מאשר לקידמת התמונה. ערפל כזה משפיע גם על הדרך בה האור מגיע למצלמה ולא תמיד קל לעבוד איתו כמו ביום רגיל, בגלל שיש צורך בגישה שונה מאשר בצילומים אחרים.
0
Translate
Reply
Save
2010-12-21 00:49:09
אני חייב לציין שאהבתי את הרעיון. הקטע המואר בצורה שמזכירה לי מראה במכונית, הבד השקוף כמסך, הצל כבבואה הפוכה לדמות. מה שלא אהבתי זה הבזק האור בצד שמאל שמסתיר את הצללית. מבחינתי זה כמו לצפות בסרט ולראות את הבום של המיקרופון נכנס לתמונה, זה פשוט הורס את האשליה ופוגע בחוויה. אם לא היה הקטע הזה אז התמונה היתה יוצאת ממש טובה.
0
Translate
Reply
Save
2010-12-19 00:00:33
צילום שמח של ילד חייכני והלשון היא רגע של תזמון שכל צלם שמח שקורה לו. מה שאני לא אוהב זה הפוקוס המאוד בררני כאן שמחלק את הפנים שלו לשני חלקים, הצד הימני חד והצד השמאלי כבר מאוד לא בפוקוס. אם הוא היה פונה לכיוון המצלמה זה היה יותר מסתדר כי אז תווי הפנים היו חדים ואילו שאר הראש שלא בפוקוס יכול להוות מסגרת. לא כאן הדבר. וזה בולט במיוחד מכיוון שאין שום דבר אחר בתמונה ולכן אי אפשר להתעלם מהאוזן המטושטשת הזאת. צד ימין שגם ככה מואר יותר כמו ולא שייך לצד שמאל. לפעמים זה עובד, אבל מקרים שקרובים לזה ראיתי רק בצילומים מבויימים שם זה חלק מהמכלול הרעיוני. התמונה טובה, אבל לא מספיק טובה.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-24 20:21:03
האור והצל מקרבים את התמונה לדימוי אבסטרקטי שגורם לעין להתעכב על הפרטים שכן רואים ולתהות על קנקנם. רק הדבר בפינה השמאלית עליונה לדעתי מיותר ומפריע, ולדעתי היה אפשר למחוק אותו בלי נקיפות מצפון.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-17 09:53:44
חיתוך הגוף באמת לא ברור, כמו גם חיתוך האצבעות. הכוונה כאן ליצור צילום אסתטי, נכון? לכן צריך היה להיפטר מהקצף(?!) שביין. אני רואה שאנשים מעלים לאחרונה תמונות סטודיו שצולמו בISO גבוה ואני ממש, ממש לא מבין את זה. מצב זה נועד לצילום בתנאי תאורה לא קלים, אבל בסטודיו אין דבר כזה תנאי תאורה לא קלים! צילמת בISO 640 במהירות תריס 1/200, הנתונים האלה מספיקים כדי להראות לי שאין צורך בחשיפה כזאת. החיישן של D80 הוא בטכנולוגיה ישנה ולISO גבוה אצלו יש מחיר שבולט טוב מאוד במעברי הצללים (בהטילו מעין סוג של 'אובך' בהיעדר הגדרה טובה יותר) וגם לדעתי הרס את אזור המותן המוצלל [crop:145:219:441:542], זה אזור כהה אבל הרגישות של החיישן הבהירה חלקים ממנו והתוצאה לא נקייה. היה אפשר להוריד רגישות ולצלם במהירות תריס יותר נמוכה, אולי אפילו להשתמש בחצובה. היה אפשר לטפל נקודתית במותן - עם רפלקטור קטן לדוגמה. אם הצילום היה יוזמה שלך אז תמשיך ככה ותלמד מהערות שאתה מקבל. אם זה היה יום צילומים או סדנא שאירגן מישהו שקבע את תנאי התאורה והסביר באיזה פרמטרים לחשוף את התמונה אז יש כאן בעיה יותר רצינית ולזה אין לי תשובה.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-09 22:59:38
מזכיר לי תיש אחד ש"שמר" יחד איתי בצבא. אהבתי את ההתמקדות בפרט במקום בשלם. גם הפוקוס מכסה רק את אזור העניין ולא ממשיך הלאה. יפה.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-09 22:55:13
לא מוצא מה כאן בפוקוס. יכול להיות שזה קצה האף שלו ואולי אפילו לא זה. לדעתי השתמשת בצמצם פתוח מדי ועומק השדה הרדוד מאוד החטיא את המטרה בסנטימטר או שניים. בנוסף, הצמצם הכניס יותר מדי אור לתמונה וקיבלת מעין אובך שהשתלט על הכל. האם השתמשת בצמצם הכי פתוח של העדשה? צמצם קצת יותר סגור היה עדיין מבליט את הילד ומעניק לתמונה צבעים יותר חזקים. כרגע התמונה נופלת חזק מאוד בצד הטכני.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-09 22:46:40
שלא יתחיל לחשוב שהשמש זורחת לו מה... צילום חביב וראיה טובה, אני מנחש שאין כאן תכנון מראש אלא קליטת רגע ולכידתו.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-09 22:43:46
צילום יפה ומאוד "נקי". הצבעים החזקים תורמים לעושר של התמונה. ויופי שהיד כלולה בצילום למרות שהצפרדע אמורה להיות העיקר.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-09 20:59:20
יפה שלמעשה אין סגירת מעגל, זה מוסיף לדעתי לתמונה. אני שואל את עצמי, אם הצילום היה כולל את היד החתוכה זה היה משנה משהו אבל לא גיבשתי דעה. אבל זה בכלל לא מפריע לי בצילום. וראיתי שיש כאן הערות חיוביות על התאורה אבל אני רוצה לציין כאן משהו. תאורה טובה היא תאורה טובה על כל הצילום, והרקע הוא חלק מהצילום. מה שאני רואה זה רקע שמכיל אביזרים שאין להם כל קשר לדמות ולנושא. אני מנחש שהשתמשת בשני לייטבוקס (או לייטבוקס אחד וכוורת) שמפזרים הרבה אור אבל אפשר לטפל בזה בלי הרבה בעיות, או אפילו לקחת צעד שמאלה כדי שהרקע יהיה אחיד. ולא עשית את זה, אז במקום לקבל דמות שעושה פעולה בחלל שחור קיבלת דמות שעושה פעולה בחדר לא מואר כל כך.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-02 23:24:27
למעשה, ברוב ההילות אפשר להבחין יותר בקלות עם התמונה המוקטנת. הילה יכולה להיווצר בשתי דרכים שאני מכיר: עיבוד HDR שנעשה בצורה יותר מדי ממוכנת בלי שימת לב לפרטים ומשאיר הילות סביב הכול (והכי קל לזהות את התמונות האלה בצפיה בגירסה המוקטנת שלהן) הדרך השניה נוצרת לאחר חידוד שמדגיש יותר מדי את ההבדלים בין הגוונים הכהים והבהירים. התוצאה היא הילה יותר עדינה וככל הנראה זה מה שקרה כאן. ואתה לא חייב לקחת אותי ברצינות, אני פשוט רואה את הדברים האלה כמעט מיד וקשה לי להתעלם מהם. זאת אחת מהשריטות שלי.
0
Translate
Reply
Save
2010-11-02 20:07:06
צילום יפה עם תוצאה מאוד דרמטית. רק אני לא מבין, מדוע לא נעשתה עריכה יותר מהודקת? אני מתכוון לכל ההילות כאשר העיקרית מקיפה את פלג הגוף העליון של הדייג. לא מוצא נימוק להילות האלה אז אני יכול לשער בבטחה שאין להן משמעות מכוונת ולכן העריכה בעיניי היא חצי עבודה ולא מוגמרת.
0
Translate
Reply
Save
2010-10-17 10:16:06
יש כאן ניצול יפה של הגיאומטריה של המבנים שממש יוצר תחושת מריחה והעין נמשכת למרכז. אבל העיבוד הרס את התמונה וביטל כמעט כל דבר טוב בה. המעברים לא מדוייקים, השמיים פשוט נהרסו, ולא לשכוח שHDR משמש להציג תמונה בחשיפה נכונה, ןאת זה שכחת כנראה כמו שרואים לפי השמיים השרופים מצד ימין שבכלל לא תואמים את השמיים במרכז ומוסיפים למלאכותיות של הצילום.
0
Translate
Reply
Save
2010-10-14 14:44:31
מקסים. למרות ההילה הצבעונית שמסביב לעלה. הייתי בוחר חיתוך יותר אופקי על מנת להדגיש את הזרימה [crop:24:51:920:547].
0
Translate
Reply
Save
2010-10-13 20:42:17
אל תפרש את דברי באופן כה מילולי. הנושא העיקרי בתמונה אמור להיות פרי האננס ולכן הוא צריך להיות נושא העניין. אבל העלים שלו מתמזגים בסביבה הירוקה והתוצאה היא שהפרי לא מספיק בולט על מנת שהתמונה תחוג סביבו.
0
Translate
Reply
Save
2010-10-13 20:11:29
תמונה בסגנון "תפסת מרובה לא תפסת" יש כאן ניסיון להציג את האננס, את הצמח במלואו ואת המטע שמאחוריו. השילוב של כולם מונע התמקדות בדבר אחד ואז הכל הולך לאיבוד. האננס מונח במרכז התמונה וזה דבר שלא מעט פעמים צריך להימנע ממנו אבל יש יתרון לכך מפני שהעלים הקמורים כמו ומתחמים אותו ומעניקים מעין צידוק למרכוז הזה. הבעיה היא שהפרי כמעט ואינו בולט בתמונה. העלים של הפרי מתמזגים עם הרקע ואז מתקבלת לנו תמונה ירוקה עם צורה אליפטית במרכז. היה אפשר לצלם בצמצם עוד יותר פתוח ואז היתה מתבצעת הפרדה יותר ברורה בין הצמח לבין הרקע וזה היה פותר חלק מהבעיות. אבל כמו שכתבתי בהתחלה, הניסיון לתפוס את הכל נכשל כאן.
0
Translate
Reply
Save
2010-09-13 12:44:07
אחת מהכותרות המשעשעות ביותר בהן נתקלתי.
0
Translate
Reply
Save
Page 1 from 48
1 2 3 4 5
Last page >